Jak wypada ekstrakcja gorącej wody do czyszczenia dywanów na sucho?

Pranie dywanu, wykładziny czy tapicerki z pomocą ciepłej wodą jest najskuteczniejszą metodą czyszczenia dywanów na rynku, a także najmniej szkodliwą dla zdrowia Ciebie i Twojej rodziny. Nasze odkurzacze piorące Karcher Puzzi, które wynajmą Państwo w każdym z naszych punktów wypożyczalni odkurzaczy całkowicie wypłukuje zabrudzenia i środki czyszczące z dywanów, pozostawiając je bez zapachu i podrażnień.

Dlaczego powinienem wynająć profesjonalny sprzęt do prania dywanów?

Maszyny do czyszczenia dywanów, które można wypożyczyć osiągają w połączniu z środkami chemicznymi wystarczające połączenie do dezynfekcji dywanu. Ciepło jest potrzebne do aktywacji środków czyszczących w detergencie – oznacza to gorącą wodę ok 50 stopni czyli wodę z kranu.

Co więcej, odkurzacze do prania  dywanów są zaprojektowane tak, aby usunąć  cały brud i bakterii osadzonych we włóknach dywanów, ani nawet całego środka piorącego i wody, które wstrzykują. Dywany będą wysychać szybko i skutecznie.

Jak często należy profesjonalnie czyścić dywany?

Z reguły profesjonalne czyszczenie dywanów powinno odbywać się mniej więcej raz w roku. W przypadku obszarów o dużym natężeniu ruchu czyszczenie może być wymagane częściej. Wiele gwarancji na plamy w rzeczywistości wymaga regularnego profesjonalnego czyszczenia. Konkretne gwarancje na zakup dywanów powinny być dostępne u sprzedawcy dywanów.

Jeśli chodzi o konserwację dywanu, najważniejszymi obszarami zainteresowania są obszary o dużym natężeniu ruchu. Jeśli odkurzanie zostanie zaniedbane, piasek, brud i inne suche zabrudzenia mogą przyczepiać się do włókien dywanu i osadzać się na dnie dywanu. Z biegiem czasu te ścierne granulki tną i zużywają się nadmiernie na włóknach, gdy chodzisz po nich w tę i z powrotem, nawet jeśli ich nie widzisz. Często odkurzaj dywan – przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu – aby uniknąć przedwczesnego zużycia.

Co muszę zrobić, aby przygotować się do czyszczenia dywanów?

Drobne przedmioty, takie jak zabawki dla dzieci, legowiska dla zwierząt, ubrania, buty i dywaniki, należy pozbierać przed przyjazdem. Zalecamy również odkurzanie w celu usunięcia sierści zwierząt i innych widocznych zanieczyszczeń, abyś mógł w pełni wykorzystać czyszczenie dywanów (nasze odkurzacze są przeznaczone do usuwania płynów i zabrudzeń, a nie do zbierania sierści lub dużych śmieci). Meble należy usunąć z serwisowanych miejsc – posprzątamy wokół wszystkich pozostawionych mebli. Zalecamy również tymczasowe przeniesienie w bezpieczne miejsce wszelkich materiałów tłukących się, takich jak ramki do zdjęć lub szklane dekoracje.

Pamiętaj, aby znaleźć i przygotować obszary szczególnego zainteresowania, gdy przeprowadzane jest czyszczenie. Jeśli wiesz, gdzie znajdują się pewne plamy – takie jak plamy nocnika lub rozlany wybielacz – ta informacja pomoże Ci  określić odpowiednie metody czyszczenia lub naprawy do zastosowania w różnych obszarach.

Czy zapachy zwierząt mogą być całkowicie wyeliminowane z moich dywanów?

Chociaż odkurzacze zapewniają wysoki wskaźnik skuteczności w usuwaniu lekkich i umiarkowanych problemów związanych z zapachem zwierząt, nie możemy zagwarantować, że ekstremalne zabrudzenia w skutek bytowania zwierząt można całkowicie wyeliminować dzięki ekstrakcji gorącą wodą i odkurzaczem piorącym Karcher Puzzi.

Jeśli mocz wsiąkł w wykładzinę dywanową lub podłogę (np. jeśli zwierzę przez długi czas przebywało w tym samym miejscu), może być konieczna całkowita wymiana, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach. W tak trudnych warunkach czyszczenie dywanów jest bardzo mało skuteczne w przypadku nieprzyjemnego zapachu zwierząt domowych.

O ile czyszczenie dywanu może z pewnością pomóc w pozbyciu się pcheł, nie możemy zagwarantować, że wyeliminuje je wszystkie. Naszą rekomendacją jest wezwanie tępiciela przed wyczyszczeniem dywanów.

Należy pamiętać, że dywany nie są jedynym miejscem składania jaj przez pchły i inne szkodniki. Możesz rozważyć posiadanie swojego materaca, tapicerki, dywaników i legowisk dla zwierząt również oczyszczone.

Jak długo schnie dywan?

Twój dywan będzie tylko lekko wilgotny w dotyku po czyszczeniu. Większość dywanów potrzebuje zazwyczaj 6-10 godzin do całkowitego wyschnięcia. Jednak wyschnięcie może potrwać do 24 godzin w zależności od pory roku, w której czyszczone są dywany, a także cyrkulacji powietrza, wilgotności i temperatury w domu.

Aby zminimalizować czas suszenia w miesiącach zimowych, zwiększ temperaturę do 25 stopni C. Możesz także włączyć osuszacze i wszelkie wentylatory, takie jak wentylatory sufitowe lub podłogowe. Nawet wentylatory w łazienkach i otwór wentylacyjny nad piecem zwiększą cyrkulację powietrza i pomogą szybciej schnąć dywany.

W cieplejszych miesiącach klimatyzacja będzie działać lepiej niż ciepło, ponieważ pomaga usunąć wilgoć z powietrza. Pomocne jest również otwieranie okien i drzwi w celu zwiększenia cyrkulacji powietrza.

Jak szybko mogę chodzić po moim dywanie?

Możesz od razu chodzić po wilgotnych dywanach z bosymi stopami lub skarpetami, ale nie zalecamy noszenia butów ulicznych ani pozwalania zwierzętom chodzić po nich, dopóki całkowicie nie wyschną.

Należy uważać na ryzyko poślizgnięcia się podczas wchodzenia z wilgotnego dywanu na śliskie powierzchnie, takie jak twarde drewno, linoleum lub płytki. Nadzoruj dzieci, aby upewnić się, że się nie poślizgną i nie upadną.